24 kwietnia 2019. imieniny: Aleks, Grzegorz, Aleksander
Kultura i sport
Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Radzanów

TURNIEJ PIŁKARKI O PUCHAR WÓJTA GMINY RADZANÓW odbywa się od 7 lipca do 18 sierpnia br. .  Na boisku sportowym w Radzanowie rozgrywane są kolejne spotkania.
Projekt "Turniej Piłkarski o Puchar Wójta Gminy Radzanów" jest dofinansowany przez Fundusz Lokalny Ziemi Białobrzeskiej "Koalicja Dla Młodych" w ramach Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.
Wyniki rywalizacji drużyn przedstawiają się następująco:

Rogolin     - Bukówno     3 : 0
Radzanów - Ratoszyn     3 : 2
Bukówno  - Radzanów   4 : 2
Rogolin     - Ratoszyn      3 : 1
Bukówno  - Zacharzów 13 : 0
Ratoszyn   - Zacharzów   8 : 1
Rogolin     - Radzanów    5 : 2
Bukówno  - Ratoszyn      2 : 1
Radzanów - Zacharzów  13: 0

W półfinale 11 sierpnia zagrali :

godz. 14.00 Rogolin - Ratoszyn        7 : 2
godz. 16.00
Bukówno - Radzanów   2 : 1    


Mecz Finałowy odbył się  w niedzielę  18 sierpniu .
Poznaliśmy zwycięzców Turnieju, którymi zostali członkowie drużyny z Rogolina; II miejsce zajęła drużyna z Bukówna, III miejsce wywalczyła drużyna z Ratoszyna, a IV miejsce zajęła drużyna z Radzanowa. Wszystkim drużynom gratulujemy.

Na zakończenie turnieju grill dla wszystkich uczestników turnieju.


Zapraszamy
!!!


________________________________________________________________________________________

 Wójt Gminy Radzanów
i Klub Sportowy Radzanów
zapraszają na
Turniej Piłkarski o Puchar Wójta Gminy Radzanów
.


 Rozgrywki będą odbywać się na boisku gminnym w Radzanowie w  następujące niedziele:
  7 lipca godz. 14.00 i 16.00
14 lipca godz. 14.00 i 16.00
21 lipca godz. 14.00 i 16.00
28 lipca godz. 14.00 i 16.00
4   sierpnia godz. 14.00 i 16.00
11 sierpnia godz. 14.00 i 16.00 - PÓŁFINAŁ

Mecz Finałowy odbędzie się  w niedzielę  18 sierpniu .


Na zakończenie turnieju grill dla wszystkich uczestników turnieju.
Zapraszamy !!!

ZIMA TO NIE TYLKO NARTY

Halowe rozgrywki meczów piłki siatkowej w okresie ferii zimowych stały się już tradycją na terenie gminy Radzanów.  Zima pozwala na realizację pomysłów aktywnego spędzania czasu przez mieszkańców naszej gminy. Sportowcy amatorzy podczas turnieju korzystają z sali gimnastycznej w Rogolinie. Do późnych godzin wieczornych sala tętni życiem - słychać głosy trenujących i kibicujących oraz odgłosy uderzanej piłki. Zawodnikom często kibicują całe rodziny oraz znajomi lub członkowie rywalizujących drużyn. Wszystkie mecze przebiegają w atmosferze fair play. Koordynatorem działań jest Prezes Klubu Sportowego „Radzanów” - Ryszard Dźwigulski.
W turnieju piłki siatkowej o Puchar Wójta Gminy Radzanów w 2013 roku walczyło pięć drużyn amatorskich z:  Radzanowa,  Błeszna, Rogolina, Bukówna i Ratoszyna.
Mecz finałowy rozegrano w dniu 10 lutego 2013 r.  O zwycięstwo walczyły drużyny z Bukówna i Radzanowa.
Klasyfikacja rozgrywek przedstawia się następująco:
  I miejsce    -  drużyna z Radzanowa,
 II miejsce    -  drużyna z Bukówna,
III miejsce    -  drużyna z Rogolina,
IV  miejsce   -  drużyna z Ratoszyna
 V  miejsce   -  drużyna z Błeszna.
Po zakończonych rozgrywkach Pan Sławomir Kruśliński – Wójt Gminy, który również wytrwale kibicował siatkarzom, podziękował zawodnikom i kibicom za udział w sportowej rywalizacji, a dla zwycięzców wręczył puchary. Pozostałe drużyny otrzymały dyplomy za aktywne uczestnictwo w turnieju.
Następne rozgrywki o puchar Wójta Gminy prowadzone będą wśród amatorskich drużyn piłki nożnej.  W okresie wakacji zapraszamy na gminne boisko sportowe w Radzanowie.

Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Radzanów
W środę 30 stycznia rozpoczął się Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Radzanów. Do zawodów zgłosiło się pięć drużyn. Drużyny z miejscowości Błeszno, Radzanów, Ratoszyn, Bukówno i Rogolin  rywalizują na sali gimnastycznej w Rogolinie. Organizatorem  Turnieju jest Radzanowski Klub Sportowy.
Już odbyły się pierwsze spotkani, a ich wyniki są następujące:

30.01.2013
16.00 - Bukówno - Błeszno     3:0
17.00 - Radzanów - Ratoszyn  3:0

31.01.2013
16.00 - Radzanów - Błeszno 3:0
17.00 - Bukówno - Rogolin 3:1

01.02.2013
 16.00 - Rogolin - Błeszno 3:0
 17.00 - Bukówno - Ratoszyn 3:0

03.02.2013
15.00 Radzanów - Rogolin 3:0
16.00 Ratoszyn - Błeszno 3:1

4.02.2013
16.00 Rogolin - Ratoszyn 3:2
17.00 Radzanów - Bukówno 3:1

6.02.2013 Mecze półfinału
16.00 Bukówno - Rogolin 3:2
17.00 Radzanów - Ratoszyn  3:0

10.02.2013 Finał Turnieju
14.00 Rogolin Ratoszyn - mecz o III miejsce - 3:0
15.00 Radzanów - Bukówno mecz o I i II miejsce - 3: 2

Festyn "Wakacje 2012 na ludowo"

    „Wakacje 2012 na ludowo” to tytuł projektu, którego celem jest podnoszenie jakości życia i rozwijanie aktywności społeczności mieszkańców oraz kultywowanie miejscowych tradycji, obrzędów i zwyczajów. Projekt ten został wysoko oceniony przez Radę Decyzyjną i otrzymał dofinansowanie z LGD Zapilicze.

W dniu 26 sierpnia na rynku w Radzanowie zorganizowano imprezę plenerową dla mieszkańców i turystów odpoczywających w naszym regionie. Na scenie prezentowały się muzyczne gwiazdy estrady – AN DREO & KARINA, występowały zespoły ludowe i biesiadne. Gromkie brawa otrzymała Radzanowska Orkiestra Dęta (zespół uczniowski) za musztrę paradną i koncert instrumentalny. Nie zabrakło oklasków dla szkolnych zespołów za przygotowane występy artystyczne i pokazy taneczne. Na scenie prezentowali swoje umiejętności utalentowani młodzi wokaliści-amatorzy. Nasza impreza stanowi doskonały sposób na integrację pokoleniową: konkursy rodzinne na scenie, konkursy różnych grup wiekowych na temat wiedzy o regionie (zabytki, historia, bohaterowie, legendy, obrzędy ludowe, itp.). Konkurs plastyczny „historyczne miejsca pamięci naszego powiatu” zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną wymagał od uczestników wyprawy w teren z udziałem osób dorosłych. Najlepsze prace uhonorowano wręczeniem nagród dla młodych artystów na scenie w dniu festynu. Prace wyróżnione przez komisję konkursową trafiły na wystawę. Rynek w dniu festynu był również kiermaszem, na którym można było kupić rzeźby z drewna lub kwiaty z papieru. Z myślą o dobrej zabawie dla dzieci, na festyn zaproszono grupę klaunów. Po występie na scenie klauni bawili się z dziećmi na rynku. Dla najmłodszych uczestników zapewniono również atrakcje na placu zabaw urządzonym na ten dzień obok rynku. Jednakowym zaangażowaniem cieszyły się zjeżdżalnie, trampoliny czy stoiska ze słodyczami lub zabawkami. Konkursy były prowadzone również przez gości naszej imprezy – KRUS i Policja w swoich namiotach zachęcali do udziału w konkursach związanych z tematyka swojej działalności, najmłodszych obdarowali mnóstwem gadżetów i cukierków. Wszyscy uczestnicy zajadali się grochówką. Impreza zakończyła się zabawą taneczną, która trwała aż do północy. 

W trakcie imprezy odznaczono osoby wybitnie zaangażowane w zakresie działalności społecznej, kulturalnej, promocji gminy, itp. Wójt Gminy- Sławomir Kruśliński oraz Przewodniczący Rady Gminy- Jan Gajda wręczali kwiaty i statuetki pamiątkowe „Zasłużony dla gminy Radzanów”. Na listę odznaczonych wpisano:

- panią Helenę Ciechowicz,

- panią Agnieszkę Annę Narożnik,

- panią Mariannę Bartosiak,

- panią Walerię Witkowską-Gajda,

- pana Bronisława Kołtunowicza.

 Podczas festynu, na scenie Pan Wójt i Prezes ZOG ZOSP RP w Radzanowie wręczyli nagrody dla zwycięzców Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W kategorii szkół podstawowych nagrody otrzymali:

- I miejsce - Bartłomiej Jarosz z PSP Bukówno,

- II miejsce Andżelika Janowska z PSP Czarnocin

- III miejsce Karol Kacprzyk z PSP Bukówno

 W kategorii szkół gimnazjalnych, nagrody za kolejne miejsca otrzymali: I - Klaudia Jachowska, II - Natalia Napiórkowska, III - Dawid Góźdź. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkich uczniów zapraszamy do udziału w konkursie w przyszłym roku.

 Zasłużeni dla Gminy Radzanów

TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ o Puchar Wójta Gminy Radzanów

W miesiącach lipiec/sierpień 2012 r. odbył się zakorzeniony już w wakacyjnym kalendarzu imprez gminnych, turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Radzanów. Honorowy patronat sprawował sam gospodarz gminy - Wójt Sławomir Kruśliński.
Turniej, jak corocznie odbywał się na boisku gminnym w Radzanowie. Do walki o cenny puchar przystąpiło 6 amatorskich drużyn, które reprezentowały miejscowości: Błeszno, Bukówno, Młodynie Górne, Radzanów, Ratoszyn, Rogolin.
Mecze eliminacyjne zakończyły się przegraną drużyn z Błeszna i Młodyń Górnych. Natomiast do dalszej walki przystąpiły drużyny  z Radzanowa i Ratoszyna, które  w dniu finałowym – 12 sierpnia br. zmierzyły się w meczu o trzecie miejsce.
Mecz o zwycięstwo w turnieju rozegrał się między dwoma najlepszymi drużynami – Bukówno i Rogolin.
Finał zmagań miłośników aktywnego wypoczynku przedstawia końcowa klasyfikacja turnieju:
I miejsce – Bukówno
II miejsce – Rogolin
III miejsce – Ratoszyn
IV-VI – Radzanów, Młodynie Górne, Błeszno
W turnieju rozdano również nagrody indywidualne:
Puchar dla króla strzelców wręczony został zawodnikowi zwycięskiej drużyny - Norbertowi Rusakowi.

Mecze mimo zaciętej rywalizacji odbywały się w sportowej atmosferze i stanowiły doskonałą formę spędzenia wolnego czasu mieszkańców gminy Radzanów,  zarówno tych czynnie biorących udział w turnieju, jak i kibiców, których podczas turnieju nie brakowało. Na zakończenie turnieju wszystkie drużyny otrzymały dyplomy. Triumfatorzy wywalczyli tytułowy Puchar Wójta Gminy Radzanów.

Sponsorami imprezy byli lokalni przedsiębiorcy: Hanna I Dariusz Strzylakowie, Marcin i Edyta Osowscy, Justyna i Jan Tkaczyk, Tomasz Ślusarczyk, Grzegorz Korycki, Zbigniew Nowacki, Grzegorz Kocon.

Turniej o Puchar Wójt Gminy Radzanów
Dnia 8 lipca 2012 rozegrano pierwszą turę rozgrywek o Puchar Wójt Gminy. Przy upalnej pogodzie rozegrano 2 mecze.

Wyniki spotkań pierwszej  tury rozgrywek w Turnieju
o Puchar Wójta Gminy Radzanów


DATA MECZU
DRUŻYNA
DRUŻYNA
WYNIK
8-07-2012

RATOSZYN
BUKÓWNO
0:6
MŁODYNIE GÓRNE
RADZANÓW
0:1
15-07-2012 godz. 11.00MŁODYNIE GÓRNE
ROGOLIN
1:9
22-07-2012 godz. 14.00
                    godz. 16.00
ROGOLIN
RADZANÓW
2:0
BUKÓWNO
BŁESZNO
9:2
29-07-2012 godz. 14.00
BŁESZNO
RATOSZYN
0:5
5-08-2012 godz. 14.00
                 
                  godz. 16.00
RADZANÓW
BUKÓWNO
4:7
ROGOLIN
RATOSZYN
2:1
12-08-2012              godz. 14.00
FINAŁ TURNIEJU
   godz. 16.00
RATOSZYN
RADZANÓW
3:2
BUKÓWNO
ROGOLIN
4:1
Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Radzanów 2012Klub Sportowy w Radzanowie serdecznie zaprasza drużyny z terenu gminy Radzanów do wzięcia udziału w Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Radzanów.
Turniej rozpocznie się w dniu 8 lipca 2012 r.
Drużyny chcące wziąć udział w Turnieju mogą się zgłaszać do dnia 3 lipca 2012 r.
Zgłoszenia przyjmuje Prezes Klubu Pan Ryszard Dźwigulski tel. 605 155 585

Puchar Wójta Gminy Radzanów dla najlepszych

24 lutego zakończyły się rozgrywki piłki siatkowej o "Puchar Wójta Gminy Radzanów" 2011. W meczu finałowym Turniej spotkały się drużyna z Rogolina z drużyną z Radzanowa. Zwyciężył zespół z Rogolina, II miejsce zajęła drużyna z Radzanowa, a III miejsce zajęła drużyna z Młodyń Dolnych
.

16  luty 2011 r.
17.00
Radzanów
Młodynie Dolne
18.00
Rogolin
Bukówno
19.00
Ratoszyn
Kadłubska Wola

17 luty 2011 r.
15.00
Rogolin
Branica
16.00
Radzanów
Kadłubska Wola
17.00
Młodynie Dolne
Bukówno


18 luty 2011 r.
16.00
Bukówno
Kadłubska Wola
17.00
Rogolin
Ratoszyn
18.00
Radzanów
Branica

19 luty 2011 r.
15.00
Radzanów
Bukówno
16.00
Ratoszyn
Branica
17.00
Rogolin
Młodynie Dolne

20 luty 2011 r.
11.00
Radzanów
Rogolin
12.00
Kadłubska Wola
Branica
13.00
Ratoszyn
Młodynie Dolne
14.00
Bukówno
Branica
15.00
Radzanów
Ratoszyn
16.00
Młodynie Dolne
Kadłubska Wola

24 lutego 2011 r.
17.00
Ratoszyn
Młodynie Dolne
18.00
Radzanów
Rogolin


 Drużyna Radzanów

Znamy już zwycięzcę Turnieju o Puchar Wójta Gminy Radzannów

22 sierpnia 2010 r. o godzinie 14.00 na boisku w Radzanowie odbył się mecz o III miejsce w Turnieju o Puchar Wójta Gminy Radzanów w piłce nożnej. Mecz zakończył się zwycięsko dla drużyny z Radzanowa -wynik meczu to: 4:2.
Kolejny mecz o I miejsce rozpoczął się o godz. 16.00 , gdzie zmierzyły się drożyny z Bukówna i Rogolina. Zwycięstwo i Puchar Wójta zdobyła drożyna z Bukówna. Spotkanie zakończyło się wynikiem 6:2.


Nagrody dla drużyn wręczyli Wójt Gminy Stanisław Fatek i Prezes Klubu Sportowego Radzanów - Ryszard Dźwigulski.

I miejsce zajęła drużyna z Bukówna
II miejsce zajęła drużyna z Rogolina
III miejsce zajęła drużyna z Radzanowa
IV miejsce zajęła drużyna z Ratoszyna
V miejsce zajęła drużyna z Młodyń Dolnych

Nagrodę dla najlepszego strzelca otrzymał Sylwester Syta z Bukówna

Po emocjach sportowych wszyscy uczestnicy spotkali się przy wspólnym grilu.
Turniej o Puchar Wójta Gminy w piłce nożnej został sfinansowany w ramach Programu Integracji Społecznej.

   

Nagroda za I miejsce dla drużyny z Bukówna

Sylwester Syta - najlepszy strzelec

Nagroda za II miejsce

Nagroda za III miejsce

 Puchar dla drużyna z Bukówna

TURNIEJ PIŁKI NOZNEJ O PUCHAR WÓJTA GMINY RADZANÓW
Wakacyjne rozgrywki piłkarskie W niedzielę 11 lipca rozpoczął się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Radzanów. Organizatorami Turnieju są Klub Sportowy Radzanów oraz Wójt Gminy - Stanisław Fatek. Rozgrywki odbywają się na boisku w Radzanowie.
Jako pierwsze zagrały zespoły : Bukówno : Ratoszyn z wynikiem 12:0; oraz Młodynie Dolne - Rogolin z wynikiem 3:4.
Kolejne mecze były 18 lipca, wówczas grali: Ratoszyn - Rogolin - z wynikiem 2:4, oraz Radzanów - Młodynie Dolne z wynikiem 6:5.
25 lipca odbyły się następne spotkania w których uczestniczyli : Radzanów - Rogolin - wynik spotkania 3:0, oraz Bukówno - Młodynie Dolne - wynik spotkania 3:2
Harmonogram najbliższych spotkań przedstawia się następująco:
1 sierpnia 2010 r. zagrają :

godz. 14.00 - Rogolin - Bukówno ,
godz. 16.00 - Radzanów - Ratoszyn
8 sierpnia 2010 r. zagrają:
godz. 14.00 - Radzanów - Bukówno   2:11
godz. 16.00 - Młodynie Dolne - Ratoszyn  5:5
15 sierpnia odbędą się dwa mecze:
godz. 14.00 Radzanów - Rogolin
godz. 16.00 Bukówno - Ratoszyn


Zakończenie Turnieju odbędzie się 22 sierpnia 2010 r. .- M E C Z E     F I N A Ł O W E

O godz. 14.00 będziemy mogli zobaczyć mecz o  trzecie miejsce , a o godz. 16.00 zmierzą się zespoły o pierwsze miejsce i poznamy zdobywców PUCHARU.

Zapraszamy serdecznie do oglądania Turnieju.
Turniej piłki siatkowej


Rozgrywki meczów piłki siatkowej nie należą do zimowych dyscyplin sportowych. Jednak pora roku nie przeszkadzała aktywnym mieszkańcom gminy Radzanów w wielotygodniowych treningach. Sala gimnastyczna w Rogolinie nie odpoczywała w czasie kiedy uczniowie kończyli lekcje. Na „drugą zmianę” przychodzili ich ojcowie, starsi bracia, nauczyciele. Do późnych godzin wieczornych słychać było głosy wielu mężczyzn – trenujących i kibicujących oraz odgłosy uderzanej piłki.
Inicjatywa turniejów sportowych powstała podczas opracowywania planów zagospodarowania środków finansowych PPWOW (Poakcesyjny Program Wspierania Obszarów Wiejskich). Gmin Radzanów została również objęta tym programem, a Bank Światowy przeznaczył środki finansowe, które można zainwestować bezpośrednio w mieszkańców. Dzięki temu powstało m.in. Koło Aktywności Wiejskiej w Bukownie, Centrum rekreacyjne w Czarnocinie, Klub sportowy w Rogolinie. W Błesznie, Ratoszynie i Radzanowie działają aktywiści indywidualni. Wśród realizowanych zadań znalazło się prowadzenie wielopokoleniowego chóru, wyjazdy mieszkańców do kina, teatru, Muzeum Wsi Radomskiej, Parku Jurajskiego, Ogrodu Botanicznego, itp.
W turnieju piłki siatkowej, który odbył się w lutym 2010 r. walczyło pięć drużyn.
W składzie I drużyny z Radzanowa znaleźli się: Mariusz Olszewski, Lech Krzyżanowski, Paweł Syta, Andrzej Szostek, Ryszard Dźwigulski, Mariusz Kuflikowski, Dariusz Petrzak.
Skład osobowy II drużyny stanowili nauczyciele: Łukasz Grzegorczyk, Tomasz Celuch, Paweł Neska, Marcin Grzegorczyk, Tomasz Iwańczyk, Adam Grzmiel.
III drużyna z Rogolina trenowała w składzie: Arkadiusz Śliwiński, Ireneusz Śliwiński, Mariusz Borzechowski, Mateusz Krawczyk, Kamil Krawczyk, Grzegorz Kocon, Mateusz Wasiel, Dawid Górecki.
Zawodnikami IV drużyny ze Smardzewa byli: Wiesław Kołtunowicz, Wojciech Dąbrowski, Jarosław Rodek, Gustaw Tkaczyk, Piotr Burakowski, Grzegorz Burakowski, Piotr Janik, Paweł Tkaczyk.
V drużyna gimnazjalistów w składzie: Paweł Korycki, Jarosław Burakowski, Michał Gocół, Tomasz Bednarski, Paweł Kopycki, Mateusz Śmiałek, Paweł Pruszkiewicz, Tomasz Pankowski, Jakub Korycki.
Eliminacje zakończyły się pomyślnie dla drużyny z Radzanowa i drużyny nauczycieli, które w dniu 1 lutego 2009 r. zmierzyły się w turnieju finałowym. Zwycięstwo odniosła drużyna z Radzanowa, drugie miejsce przypadło drużynie nauczycieli, a trzecie drużynie z Rogolina.
Nagrodą dla amatorskich drużyn siatkarzy były puchary ufundowane przez Wójta Gminy Radzanów. Po zakończonych rozgrywkach finałowych Pan Stanisław Fatek – Wójt Gminy, który również kibicował siatkarzom, wręczył puchary rywalizującym drużynom.
Na następne pucharowe rozgrywki piłkarskie zapraszamy na wiosnę. Gminne boisko sportowe w Radzanowie będzie miejscem prowadzenia rozgrywek i treningów dla amatorów piłki nożnej. Sezon letni zakończymy wspólnym ogniskiem zawodników i kibiców.

Jubileusz 615 lat RADZANOWA

Zespół GRANDIOSO

Dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej w Bukównie

Uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Rogolinie

Dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej w Rogolinie

Zespół THE POSTMAN

DYSKOTEKA Z ZESPOŁEM SEKRET