24 kwietnia 2019. imieniny: Aleks, Grzegorz, Aleksander
Aktualności
Festyn Święto Plonów 2015

Impreza plenerowa 30 sierpnia 2015 r. w Radzanowie stanowi część projektów wakacyjnych „Święto plonów” oraz „Słoneczne wakacje” realizowanych przez Gminę Radzanów, Gminną Bibliotekę Publiczną i Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Radzanowskiej.
Impreza rozpoczęła się Mszą św. w kościele pw. Św. Marcina w Radzanowie, następnie wniesiono wieniec dożynkowy na scenę, a starostwie dożynek przekazali bochen chleba Wójtowi Gminy.
Życzenia i podziękowania dla rolników za ich trud i ciężką pracę wyrazili: poseł Mirosław Maliszewski, Artur Dąbrowski prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wójt Gminy Radzanów Sławomir Kruśliński.
W czasie imprezy można było zobaczyć występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Publicznego Gimnazjum w Rogolinie.
 W tracie festynu Wójt gminy wraz z Przewodniczącym Rady Gminy wręczyli odznaczenia „Zasłużony dla Gminy Radzanów” Wśród wyróżnionych mieszkańców w br. znaleźli się: Jerzy Stępniak, Józef Osowski, Józef Podymniak, Stanisław Wesołowski.

Wójt Gminy oraz Komendant Gminny OSP wręczyli nagród dla laureatów Gminnego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.Wśród najlepszych znaleźli się:
W kategorii szkoła podstawowa
I.     Szymon Bednarski
II.   Małgorzata Ciechowicz
III. Katarzyna Gawlińska
W kategorii gimnazjum :
I.    Bartek Jarosz
II.  Dominika Gajda

Po części oficjalnej rozpoczęła się część rozrywkowa, a w niej plejada muzyczna – przegląd kapel i zespołów z przeróżną muzyką: ludową, rockową, disco polo i wszystkie inne do posłuchania i do tańca
- Występ kapeli ludowej Tadeusza Lipca z Wygnanowa
- Występy zespołów GAMADANCE, EXPERT, EYES OF SHEEP i gwiazdy wieczoru „Black &White”
- występy młodych wokalistów z terenu gminy Radzanów: Kamil Kacprzyk i Kasia Woźniak
Okolicznościowe programy artystyczne przygotowali nauczyciele i uczniowie :
- Występ dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej z Czarnocina z programem pt. „Żniwa”, występ dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej w Bukównie i w Rogolinie
Przez cały czas trwały konkursy z nagrodami dla dzieci i młodzieży, konkursy rodzinne (np. taniec z balonem w parach, rysowanie z zasłoniętymi oczami, zgadywanki, „testy sprawnościowe” i na czas oraz inne śmieszne zabawy, gdzie potrzebny był refleks)
Obok sceny stoiska wystawowe zorganizowane przez gminę, bibliotekę, Oddział Doradztwa Rolniczego, Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Zrzeszenie Sadowników, przedstawicieli firmy McCormick (ciągniki i sprzęt rolniczy), Lokalną Grupę Działania „Zapilicze”, firmę ubezpieczeniową Uniqa.
W godzinach popołudniowych grupa klaunów i animatorów bawiła dzieci na placu obok sceny. Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Radzanowskiej częstowało grochówką wszystkich uczestników imprezy, a grupa aktywistek z Ratoszyna zapraszała do próbowania potraw z papryki przyrządzonej na 100 sposobów.
Po godz. 22.30 rozpoczęła się dyskoteka pod gołym niebem, która trwała aż do północy.


« powrót